Chrudimka 2011 - senioři

Koncem prázdnin se konala akce pro seniory - týdenní pobyt na letním táboře na Chrudimce. Program byl individuální, s jedním vyhrazeným dnem na společný výlet autobusem. Neměli jsme žádné informace a podklady o účastnících (jen jména), ani poznatky z dřívějších let (především o výletech, abychom se třeba neopakovali), připravili jsme pro ně tedy výlet napůl turistický, napůl městský, a očekávali, jakou bude mít tato varianta odezvu. Ostatní dny byly ponechány na individuální program, po večerech byla možnost hrát deskové hry. Mnozí tak navštívili blízká i vzdálenější místa v okolí (rozhledna, skanzen, Slatiňany, Seč, Nové Hrady, aj.), o hraní her zájem nebyl.

Na výletě byla dopoledne na programu turistická část - Toulovcovy maštale. Přijelo se do Boru u Skutče, odkud se šlo do Budislavi, kde byl oběd. Postupně se utvořilo několik skupinek. Do Budislavi došly dvě skupinky po různých trasách (kratší a delší varianta), další skupinka si udělala jen malou procházku po okolí, a poslední skupinka si prošla delší trasu (sice jinam, ale na oběd jsme se všichni sešli). Po obědě se přejelo autobusem do Litomyšle, kde následovala individuální prohlídka města.

Přes několik organizačních nedostatků, které jsou poučením pro příště, považujeme akci za úspěšnou, na čemž se výrazně podílelo také slunečné počasí, výborná kuchyně, a ochotný správce tábora. Prosíme účastníky pobytu, kteří fotili, o zaslání několika fotek do galerie, všechny pak o napsání jejich výhrad k celé akci, aby ta příští, kterou už začínáme promýšlet, byla lepší.

 

Vladimír Chládek

 

8.9.2011