Babylon

Babylon - rodinná rekreace na Domažlicku

Pod hraničním hřebenem Čerchova (1042 m n. m.), 6 km jihozápadně od Domažlic, se v chatové osadě Pila (též Šnajberk) nachází rekreační zařízení Babylon.

 

            Jedná se o nové chatky ležící na břehu mezi dvěma rybníky - Velkým a Šnajberským. Chatky jsou  pro 4 osoby a jsou tak ideální pro rodinnou dovolenou i s malými dětmi. Uvnitř najdete vybavenou kuchyňku, v případě nižších teplot je možné chatky vytápět. Sociální zařízení a sprchoý kout

 

V místě je vlastní tenisový kurt, můžete si též zahrát ping pong nebo večer opékat buřty na táboráku. Les se nachází za humny, takže výlety pro houby a borůvky lze uskutečnit kdykoliv - pokud ovšem rostou :-) Koupání je nejlepší v cca 1,5 km vzdáleném rybníku Babylon. Pokud si nebudete vařit sami, můžete se stravovat např. v restauraci Hadrovec či v penzionu U tří Chodů (cca 1 km východně, u hlavní silnice Domažlice - Česká Kubice). Pokud netoužíte po pivu v restauraci, lze se kdykoliv občerstvit výbornou vodou z místní studánky.

 

Místo je velmi dobrým východiskem pro celou řadu výletů pěšky, na kole, vlakem i autem. Můžete navštívit např. nedaleké historické město Domažlice, slavné chodské obce Chodov, Trhanov, Újezd či Klenčí pod Čerchovem, Kozinův pomník na Hrádku nebo pomník J. Š. Baara na Výhledech. K návštěvě též doporučujeme rozhlednu Kurzova věž na Čerchově (1042), odkud je za příznivého počasí daleký a krásný výhled nejen do Čech, ale i do Německa a kde na Vás dýchne ponurá atmosféra vojenských objektů za bývalou železnou oponou. Na vrcholu Čerchova je v sezóně otevřeno občerstvení, takže k výletu lze nalákat i děti. Celou oblast najdete na turistické mapě KČT 1:50 000 č. 63 – Chodsko.

A jak se k nám dostanete? Vlakem z Prahy pojedete nejprve do Plzně (trať 170, 170) a do Domažlic (trať 180) a dále pak lokálkou směrem na Poběžovice (trať 184) - vystoupíte na zastávce Pila, která se nachází cca 250 m severně od rekreačního střediska. Přijedete-li autem, lze parkovat přímo v místě. 

GPS:  49° 24,695´ SŠ a 12° 51,470´ VD

 

 


 
0400
 

m

Zobrazit na Mapy.cz

 

Pokud se chcete ještě na něco zeptat, napište nám.

 

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÝ POBYT NA BABYLONĚ!

Přidat komentář